DİYANET NE İŞ YAPAR.

21.10.2017


DİYANET NE İŞ YAPAR.

3 Mart 1924 tarihinde Atatürk’ün desteğiyle Şer’iye ve Evkaf Vekâleti kaldırılarak yerine Diyanet İşleri Başkanlığı kurulmuştur.
Anayasal kuruluşlardan biri olan Diyanet İşleri Başkanlığının Anayasa’mızın 136. maddesinde kuruluş amaçları şöyle belirlenmiştir: “
Genel idare içinde : yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı; laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasi görüş ve düşüncelerin dışında kalarak ve milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinerek özel kanunda gösterilen görevleri yerine getirir.”

Özel kanunda Diyanet işleri Başkanlığının görevleri ise şu şekilde belirtilmiştir: “
İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmektir.”

Diyanet işleri Başkanı: Başkanlığın en üst düzey amiridir. Başkanlığa ait hizmetleri İslam dininin esaslarına ve mevzuata uygun yürütülmesini sağlar.
Emri altındaki tüm alt kurumlardan sorumludur.

Ee bu alt kurumlar niye böyle kendi kafalarına göre her şeyi yerli yersiz.Gerekli gereksiz sallıyo peki?
Adam diyorki çıplak banyo yapmayın.Niye sormuyo?
Hocam kravatta taksınlarmı?Her koltuğa oturmuş birtane gıldan ağzı dahi gözükmeyen ,kim olduğu bilinmeyen zaatlar.Müslüman gardaşlara adeta korku salıyo.Adam daha ölmeden orda öldürüyo.Bizim dinimiz bu kadar cani bir dinmi?Yılanlar sarıyo ,gırtlak sıkılıyo.kazanlara atıp yakıyolar.bu nedir be..Yine kim oldukları belli olmayan kişiler din adına insanları toplayıp apuk sapuk hareketle,hoplamalar zıplamalar.Zavallıları maymuna çevirmişler.Peki bunları takip etmek,bu tür sapıklara dur demek Diyanetin görevi değilmi?
Diyanet işleri Başkanı: Başkanlığın en üst düzey amiridir. Başkanlığa ait hizmetleri İslam dininin esaslarına ve mevzuata uygun yürütülmesini sağlardı.Hani?
Demekki bunlar mevzuata uygun.Yazık vallahi yazık.
Ben artık o tür konuşma ve hareketleri.okuyup veya izleyince utanıyorum.Hâşa,hâşa şu mübarek dinimizden şüphe ederek soğutmasınlar o güzelim insanları...!
Bu şiirin her türlü telif hakkı kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Şiirlerin izin almadan kopyalanması 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasına göre suçtur.